#SolidarnizBiałorusią

Solidarni z Białorusią

W tych trudnych chwilach musimy być zjednoczeni i solidarni z naszymi represjonowanymi sąsiadami. Odważnie stawiają opór autorytarnej władzy, na której czele stoi, nieustannie od 26 lat, Aleksander Łukaszenka.

Ludzie, spragnieni wolności, wyszli protestować na ulice największych białoruskich miast. Przeciwko bezbronnym obywatelom władza wysłała uzbrojone oddziały wojska i milicji. Służby pacyfikują już nie tylko protestujących, lecz także przypadkowych ludzi, nawet bezbronne rodziny z dziećmi. Władza sięgnęła po wszystkie możliwe środki - od blokowania miast po wyłączenie Internetu.

W takich chwilach należy pamiętać, że z Białorusinami łączy nas coś więcej niż granica. Łączy nas wspólna historia. Historia wzlotów i upadków. Setki lat wspólnej walki o wolność i niepodległość. Szczególnie teraz, gdy Białorusini przeżywają trudne chwile, należy pamiętać o takich wartościach jak solidarność i współpraca, które 30 lat temu dały nam demokrację i możliwość wyrażania swoich poglądów.

CO MOŻESZ ZROBIĆ?

  1. użyj nakładki na zdjęcie profilowe “Solidarni z Białorusią”
  2. skorzystaj z hasztagów #wolnaBialorus, #dacieRade, #Жыве Беларусь!
  3. nominuj swoich bliskich w mediach społecznościowych i udostępnij link do zrzutki
  4. wesprzyj zorganizowaną przez nas zrzutkę - choćby miała to być symboliczna złotówka

W celu wsparcia naszych sąsiadów zorganizowaliśmy zbiórkę na 26 tysięcy złotych, które są symbolem 26 lat walki Białorusinów z autorytarytarną władzą Aleksandra Łukaszenki.

Zachęcamy do udostępniania zbiórki wraz z opisem: "Pomagam rodzinom więźniów politycznych na Białorusi. Wspieram akcję #SolidarnizBialorusia"

Uzbierane pieniądze przeznaczone będą na pomoc rodzinom więźniów politycznych na Białorusi, a tym samym dla protestujących i opozycji sprzeciwiających się nielegalnie wybranemu prezydentowi Białorusi.

Pamiętajmy, że wolność jest ponad granicami i poglądami.

Pozdrawiamy i liczymy na Wasz pozytywny odzew!

Organizatorzy akcji,

Obywatele2020

Dziewczyny - bez tabu

Stowarzyszenie Niskie Składki

Kluby Młodych Kukiz'15

Ad Personam

Libertarianie

Młodzi Libertarianie

Kontakt

Osoby lub organizacje zainteresowane kontaktem, prosimy o kierowanie wiadomości pod adres komitet@obywatele2020.pl

Dział prasowy: media@obywatele2020.pl

Komitet referendalny: komitet@obywatele2020.pl

Facebook - Obywatele2020

Instagram - Obywatele2020

Twitter - Obywatele2020